Schowek:
produktów: 0
»
 
 
Nowe na Blogu

IX Festiwal Modeli Redukcyjnych - Łask 2019

31.10.2019
IX Festiwal Modeli Redukcyjnych - Łask 2019...

Okręt podwodny typu VIIC/41 U-253

04.07.2016
Zdjęcia modelu okrętu podwodnego typu VIIC/41 U-253 w skali 1:72, wykonanego w oparciu o...
 
 

Cobi S.A.

 

COBI S.A.


Firma Cobi jest polskim producentem wysokiej jakości klocków konstrukcyjnych, a także importerem i dystrybutorem szerokiego asortymentu licencjonowanych zabawek, jak: lalki, figurki akcji, plastikowe modele do sklejania, zabawki interaktywne, gry telewizyjne, zestawy kreatywne, gry edukacyjne i strategiczne i wiele innych.
Współpracujemy z największymi i najlepszymi firmami na świecie, jak: Spinmaster, Revell GmbH,  Moose, Vivid Imagimation, Jakks Pacyfik, Toy Option, Character Option, Zapf Creation i innymi.
 
 
HISTORIA COBI
 
Firma została założona w 1987 roku, rozpoczynając swą działalność od produkcji puzzli i gier planszowych.
 
W 1992 powstał w Warszawie dział produkcji plastikowych klocków konstrukcyjnych Cobi.  W tym samym roku został otwarty dział narzędziowy „Cobert”, wytwarzający formy wtryskowe do produkcji klocków.

 

Duży popyt na klocki Cobi spowodował dynamiczny rozwój produkcji i w efekcie, w 1997 powstanie zakładu produkcyjnego Plastic Factory COBI S.A w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu.

 

W 2001 roku otworzono biura sprzedaży na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji.
 
Wieloletni sukces sprzedaży klocków zaowocował nowymi inwestycjami i rozbudową Plastic Factory COBI S.A., która zakończyła się w 2010 roku.

Na początku 2011 roku zdolności produkcyjne zostały podwojone, pozwalając na zaspokojenie wciąż rosnącego popytu na klocki konstrukcyjne Cobi.

 

W 2012 firma Cobi obchodzi jubileusz 25.- lecia powstania.


COBI DZIŚ
 
Obecnie jesteśmy największym producentem klocków konstrukcyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej z biurami sprzedaży w Czechach i na Słowacji.


Oprócz bezpośrednich działań na rynku w Czechach i na Słowacji nasza międzynarodowa sieć sprzedaży obejmuje ponad 60 krajów na całym świecie.

 

Od lat Cobi bierze udział w najważniejszych targach zabawek: Hong Kong Toys & Games Fair  i Spielwarenmesse Nurnberg Toy Fair. Z dumą prezentujemy tam nasze najnowsze produkty i nawiązujemy nowe kontakty biznesowe. 

 

Dodatkowo, poprzez naszych dystrybutorów klocki Cobi obecne są na targach zabawek w każdej części świata - od Stanów Zjednoczonych i Rosji, po Europę Zachodnią i Australię.
 
 
ZAKŁAD PRODUKCYJNY COBI   w Mielcu

Każdy etap produkcji klocków konstrukcyjnych Cobi jest całkowicie przeprowadzany w naszej organizacji. Począwszy od pomysłu, wykonania projektu, produkcji form, po produkcję klocków i  sprzedaż hurtową.
 

Powierzchnia naszego zakładu produkcyjnego to 27 500 metrów kwadratowych. Firma COBI zapewnia pracę dla ponad 300 pracowników.

Lokalizacja zakładu produkcyjnego w Polsce gwarantuje bezpieczeństwo finalnego produktu, w wyniku utrzymania całego procesu produkcyjnego pod ścisłą kontrolą. Wysoko wyspecjalizowani inżynierowie dbają o narzędzia produkcji, nadzorują ich budowę w profesjonalnym dziale narzędziowym.

Dzięki temu oferujemy naszym klientom produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości z EU i certyfikowane przez europejskie laboratoria. Zestawy poddawane są ścisłej kontroli jakości i bezpieczeństwa, zachowując przy tym szybki czas produkcji i dostawy.
 

FIRMA COBI NA POLSKIM RYNKU
 
COBI S.A. jest dobrze znaną marką na polskim rynku zabawek. Ma wieloletnie doświadczenie, które wykorzystuje do kolejnych inwestycji, wprowadzając na rynek nowe marki zabawek. Utrzymujemy stały wzrost sprzedaży, a produkty Cobi dostarczamy poprzez wszystkie kanały dystrybucji, w tym także do najważniejszych sieci zabawkowych w Polsce. Szczyt sprzedaży przypada na III i IV kwartał.
Od 2010 Cobi zajmuje piąte miejsce w rankingu największych firm na polskim rynku zabawek.
 
 KLOCKI KONSTRUKCYJNE COBI
 
Naszym priorytetem jest tworzenie bezpiecznych zabawek najwyższej jakości, będących rozrywką dla całej rodziny. Klocki Cobi produkowane są w Polsce z materiałów pochodzenia europejskiego. Na całym etapie produkcji obowiązują surowe normy jakościowe. Jakość jest certyfikowana przez europejskie laboratoria (TUV Rheinland Group). Wszystkie zabawki spełniają normę EN71. Każdy zestaw zawiera ilustrowaną instrukcję składania modeli.
 

Jakość potwierdzona licencjami!

Wysoka jakość naszych zabawek została doceniona przez  McLaren Racing Limited i w 2008 pojawiła się na rynku pierwsza kolekcja licencyjna klocków pod marką „Vodafone McLaren Mercedes”. Sukces tej kolekcji pociągnął za sobą kolejne. Obecnie Cobi oferuje kolekcje: „Jeep Willys” (licencjodawca Chrysler Group LLC, wzór został wprowadzony na rynek w 2009), kolekcję bolidów „Renault F1 Team” (licencjodawca Renault, kolekcjonowanie zostało wprowadzone na rynek w 2010), kolekcję samolotów pasażerskich Boeing  Dreamliner Boeing-787 i Boeing-767 (licencjodawca Boeing spółka zarządzająca, produkt został wprowadzony na rynek w 2010).

W 2011 powstała kolekcja oparta na popularnym w Wielkiej Brytanii „Doctor Who” na licencji Character Option Ltd. Natomiast w tym roku powstała kolekcja klocków „Ben10” .


Przejmij dowodzenie nad legendarnym wojskiem  Cobi Mała Armia!
„Mała Armia” jest wyjątkową kolekcją wojskowych klocków konstrukcyjnych. To numer jeden sprzedaży klocków Cobi na całym świecie. Modele inspirowane są między innymi  zasobami  armii amerykańskiej, rosyjskiej, polskiej, angielskiej. Najmniejszy zestaw składa się z 40 klocków, a największy liczy aż 1000 elementów. W każdym zestawie znajdują się figurki żołnierzy oraz armia może być powiększona o dodatkowe figurki dostępne w specjalnych zestawach. 
 

Miasto pełne akcji!

„Action Town” to kolekcja klocków o pracy różnych służb, jak: straż pożarna, policja, zespoły budowlane, ochrona wybrzeża, oczyszczanie miasta. Każdy zestaw zawiera modele z dużą ilością ruchomych elementów i akcesoriów. Kolekcja składa się z zestawów od 40 do 500 klocków.  

 
Kolekcje historyczne Cobi to edukacja poprzez zabawę!

W poprzednich latach w naszej ofercie były kolekcje „Piratów” oraz „Rzymian i Barbarzyńców”. W 2010 roku powstała kolekcja Grunwald na 600.-letnią rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Równolegle powstała kolekcja o rycerzach Europy - „Knights”. W tym roku wprowadziliśmy kolejny zestaw historyczny z limitowanej edycji – „RMS Titanic”, mija bowiem setna rocznica zatonięcia tego imponującego liniowca. 
 
Rozwijaj umiejętności manualne i wyobraźnię z Kreatywną kolekcją Cobi!

„Creative Power” to kolekcja dająca dzieciom mnóstwo możliwości budowania, a tym samym rozwijania swoich możliwości manualnych, kreatywności, wyobraźni przestrzennej, myślenia konstrukcyjnego i logicznego.
 

Wybierz się w edukacyjną podróż z klockami Cobi!

Nowością w 2012 jest kolekcja „Wild Story”. To 10 unikalnych zestawów klocków Cobi stworzonych z  myślą o chłopcach i dziewczynkach w wieku od 5 lat. Kolekcja przedstawia tajemnicze miejsca i odległe zakątki świata zamieszkiwane przez dzikie zwierzęta. Zestawy zawierają, aż 20 różnych zwierząt, które można kolekcjonować z zestawów lub torebek z figurkami. Zwierzątka mają ruchome elementy, np.: ruchome nogi, ogony, a nawet szczęki! Zwierzętom w ich naturalnym środowisku towarzyszy 4 bohaterów, którzy przeżywają egzotyczne przygody.

W kolekcji „Wild Story” dzieci znajdą miedzy innymi: Strażnika dżungli, Tajemniczą przystań, Safari, Spotkanie z kobrą, Statek badawczy i Ratowanie nosorożca.


Elektryzująca nowość z klocków COBI!

W 2012 przedstawiamy kolejną nowość to czołgi zdalnie sterowane na podczerwień!

Czołgi dzięki zaawansowanej elektronice, mają niezależny ruch gąsienic, trzy poziomy prędkości, jeżdżą w dowolnym kierunku. Mogą obracać się w lewo i prawo o 360 stopni. Dodatkowo mają dwustopniową regulację przednich świateł. Czołgi Challenger mają obrotową wieżyczkę. To nie wszystko…. jak każdy czołg, nasz T-72 i Challanger I w pustynnej odsłonie oraz Challanger II w kamuflażu dżungli, są w stanie przejechać po niejednej przeszkodzie!


 
 
Misja Cobi
 
Naszym celem jest, aby wesołe słoneczko Cobi wywoływało uśmiech na buzi dziecka. Dzięki zabawkom, które dystrybuujemy, chcemy przyczynić się do kolorowego i udanego dzieciństwa.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i do współpracy.  Oferujemy profesjonalną obsługę opartą na najwyższych standardach etyki biznesowej